אז מה זה בעצם צילומי לייף סטייל?!

היום אני רוצה לדבר איתכם קצת על משמעות המילה ״לייף סטייל״ בה אני משתמשת כ״כ הרבה בתיאור הצילומים שלי. האמת, שההגדרה פחות משנה, מה שאתם מרגישים משנה יותר, ולמרות זאת, אני משתמשת במילה הזאת ולכן חשוב להסביר אותה כמו שצריך, כדי שתדעו לאן אתם מגיעים ומה תקבלו בסוף 🙂

צילומי לייף סטייל הם בין צילומים מסורתיים, שיותר מבויימים, לבין צילומים דוקומנטריים שלא מבויימים כלל.
צילומים מהסוג הזה הם בגישה יותר ״רגשית״, שמאפשרת לשבור חוקים ולבטא את עצמך בצורה יצירתית. צילום מהסוג הזה מנסה לתפוס את המהות האמיתית של המצולם, רגע קטן של אנושיות ואהבה. היא לעיתים קרובות כוללת תנועה, מחוות אהבה ואיזשהו סיפור קטן שעומד מאחורי התמונה.

מה שחשוב לי שתדעו הוא זה שצילום לייף סטייל דורש מעט הדרכה והכוונה, אבל זה גם נותן לך מקום לבטא את עצמך בצורה יצירתית יותר, לדעתי לפחות. כך שאם יש לכם רעיונות משלכם, תמונות שאהבתם ותרצו- אתם תמיד מוזמנים לבקש.
אני אכוון אתכם על פי הדמיון שלי, על פי איך שאני רואה אתכם וכדי שתרגישו בטוחים בעצמכם (כי כמוני, אני בטוחה שיש עוד כמה מכם שלא מרגישים בנוח מול מצלמה ובשביל זה אני כאן).

איך יום הצילומים יראה?

לאחר שאגיע אליכם, אכין את המצלמה שלי ואעשה סיור קטן בבית כדי לבדוק היכן יהיה הכי יפה לצלם אתכם והיכן האור הטבעי הוא היפה ביותר. זה יכול להיות בסלון, בחדר השינה שלכם או בחדר של התינוק. אל תדאגו, אתם המרכז בתמונה- אם יש בלאגן מסביב הוא לא יראה בתמונה (וטבעי שיהיה, בית מבולגן הוא בית עם חיים).

הצילומים יכללו צילומים שלכם יחד, של כל אחד מכם בנפרד עם התינוק/ת ושל התינוק/ת לבד (כנ״ל עם ילדים גדולים יותר). כמובן אם יש אחים או בעלי חיים, הם תמיד מוזמנים לחגיגה.
בצילומי התינוק/ת אשתדל לצלם גם את הפרטים הקטנים- הידיים והרגליים הקטנות, הריסים הארוכים, השפתיים והשיער המבולגן- רגע לפני שהם ישתנו ויגדלו בלי שתרגישו, ובזמן שאני עושה את זה, אתם תעמדו לידי ותצפו בקסם המיוחד שיצרתם. לפעמים אבקש גם קצת עזרה או אשלב אתכם בדרך כזו או אחרת בתמונה.

אביזרים

אני כמעט ולא משתמשת באביזרים. אני רוצה לשמור את הפוקוס על התינוק ועליכם, התמונות יהיו פשוטות ומלאות ברגש שישאר לנצח.

תלבושות

עדיף שהצבעים שתלבשו יהיו תואמים, כי זה נראה יותר טוב בתמונה לאחר מכן. כמו כן, עדיף שהסדינים על המיטה שלכם (במידה ונצלם שם) יהיו בצבע אחיד ועם כמה שפחות (עדיף בלי) קשקושים וציורים עליהם. כמו שאתם יכולים לראות בגלריות שלי, לרוב אני אוהבת מצעים לבנים אך זה ממש לא חובה, לכל בית ולכל משפחה האופי שלה וגם אותם אני רוצה להביא לידי ביטוי בצילום.

פוזות

אני משתדלת שלא לעשות פוזות מיוחדות לתינוק. אני אגע בו, אניח אותו בצורה שנוחה לו (אם זה בידיים שלכם או על מיטה) ואצלם אותו בצורה הטבעית והנוחה ביותר עבורו- וכך גם הוא יצא הכי יפה.

כשאני מצלמת אתכם, בחלק מהפעמים אני אתן לכם להנות עם הילדים שלכם ואצלם אתכם באופן טבעי ובחלק מהפעמים אביים אתכם. מצאתי כי מעבר לתמונות היפות שיכולות לצאת בצורה כזאת, זה עוזר להבין מה אני רוצה ולהרגיש בנוח.

מה עוד חשוב לדעת?

זמן הצילום יהיה בדרך כלל עד שעתיים. זמן מספיק בשביל להרגיש בנוח, ליצור מגוון רחב של תמונות יחד ולחוד ולהתמודד עם כל דבר שיצוץ במהלך הצילומים.
תרגישו בנוח להרגיע את הקטן אם הוא בוכה, צריך לאכול או כל דבר אחר. אני כאן עבורכם ורוצה שתרגישו הכי בנוח שאפשר ותקבלו את התוצאות הכי טובות שאפשר. זה לא יקרה אם לא תהיו נינוחים ורגועים.

מקווה שההקדמה הקטנה הזאת עזרה לכם להבין מה אני מצלמת ואיך וכמובן שאני כאן לכל שאלה.

שלכם,
מיה.

אוליי יעניין אותך גם: